Promacto Pro X10'da Android Dongle Nasıl Kullanılır?

»Promacto Pro X10

Android Dongle Kullanımı

 

1. Android Dongle'ınızı cihazın HDMI kanalına takın.

 

2. Cihazın kaynağını HDMI seçin.

 

3. Kumandadan Menü tuşuna ve ardından sol yön tuşuna basarak Seçenekler Menüsü'nü açın.

 

4. Seçenekler menüsünden 3. sırada bulunan HDMI Power Supply özelliğini açık durumuna getirin. (Android işletim sistemi 35 ila 45 saniye aralığında açılacaktır.)

 

5. Android işletim sistemi açıldığında aşağıdaki ekran gelecektir.

 

android ekranı

 

6. Cihazı Wifi internete bağlayabilmek için yukarıda ki resimde belirtilen ayarlar ikonuna tıklayın ve aşağıda ki resimde belirtilen Kablosuz seçeneğini açık konumuna getirin.

 

ayarlar-ekrani

 

7. Yukarıda ki resimde de görüldüğü gibi kablosuz açık konumuna getirildiğinde cihazınızın bağlanabileceği kablosuz ağlar (ADSL modemler yada akıllı telefonlar) listelenir. Bağlanacağınız modemin üzerine tıklayarak ilk defaya mahsuz kablosuz internet sağlayıcınızın şifresini girmelisiniz.

 

sifre-ekrani

 

8. Şifrenizi girdikten sonra internet bağlantınız tamamlanacak ve cihazınız Wifi ile ADSL modeminiz ya da akıllı telefonunuz üzerinden internete bağlanacaktır.

 

9. Cihazınız android işletim sistemli ve android işletim sistemi de google tabanlı bir yazılım olduğundan tüm fonksiyonların rahat bir şekilde kullanabilmeniz için bir google hesabınız olmalı ve bu hesapla cihaz üzerinde oturum açmalısınız. Bunun için yine ayarlar ekranından Hesap Ekle tuşuna basarak google seçeneğini seçin ve açılan ekranda mevcut bir hesabınız varsa ya da yeni bir hesap oluşturarak oturum açın.

 

google-hesabi-ekleme

 

10. Google ile oturum açtıktan sonra uygulamalar ekranında aşağıda ki resimde de belirtilen Google Play ikonuna tıklayın ve Google Play'e girerek dilediğiniz uygulamayı indirin.

 

google-play-ekrani