Pro X10-X11-X12-X14'te Uygulama Kurulumu Nasıl Yapılır?

Kullanım Rehberi

Uygulama Kurulumu

 

Promacto Pro X11, X12 ve X14 modellerinde görüntü kalitesinde yüksek çözünürlükleri destekleyebilmesi için telefon ve tablet değil TV cihpseti kullanılmıştır. Bu nedenle Google Play store'a giriş yaptığınız da otomatik olarak algılama yapıldığından sadece TV chipsetli cihazlara uygun olarak hazırlanmış olan uygulamalar listelenmekte ve cep telefonu ve tabletlerinizde kullandığınız uygulamalarda "Cihazınız bu sürüm ile uyumlu değil" hatası ile karşılaşmaktasınız. Bu nedenle de uygulamalarda kısıtlı kaldığınızı düşünmekte haklısınız.

 

Fakat android işletim sistemi açık kaynaklı ve dışarıdan .apk uzantılı dosya kurulumuna izin vermektedir. "Apk." uzantılı dosyalar android işlemci tarafından "setup(yükleme)" dosyası gibi tanınır ve çalıştırıldığında sözkonusu uygulamayı otomatik olarak yükler. Bu nedenle siz herhangi bir uygulamanın .apk uzantılı kurulum dosyasını alarak SD kart ya da USB bellek ile projeksiyon cihazınıza kurabilirsiniz.

 

".APK" Uzantılı Dosya Nasıl Temin Edilir?

Yüklemek istediğiniz uygulamanın .apk dosyasını apkpure.com veya benzer .apk indirme hizmeti veren herhangi bir siteden temin edebilirsiniz. Fakat normalde ücretli olan uygulamaları bu gibi sitelerden temin edebilmeniz için daha önceden "Google Play" hesabınızda sözkonusu uygulamayı satın almış olmanız gerekmektedir.

 

Kurulum Nasıl Yapılır?

 

1. İndirmiş olduğunuz .apk dosyasını SD kart ya da USB belleğe kopyalayın ve cihazınıza takın.

2. SD kart ya da USB belleğin içeriğini açmak için Uygulamalar kısmında bulunan ES File Explorer uygulamasını başlatın, SD kart ya da USB belleğinizde .apk uzantılı dosyanın bulunduğu klasörü açın.

3. .apk uzantılı kurulum dosyasını seçin ve açılan ekranın alt kısımında gerekli izinleri verin.

4. Uygulamanız yüklenmiştir. İyi günlerde kullanın.

 

Örnek Uygulama Dosyaları:

1. Digitürk Play <indir>

2. Digitürk Dilediğin Yerde <indir>

3. Tivibu <indir>

4. D-Smart Blu <indir>

5. Turkcell TV+ <indir>

6. Microsoft Office Mobile <indir>

7. Polaris Office <indir>

8. AirPlay (Lite) <indir>