Aksesuarlar

»Akıllı Kumanda

Akıllı Kumanda

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Her türlü projeksiyon cihazında rahatlıkla kullanabileceğiniz bu akıllı kumanda, şık tasarımı ve ergonomik yapısıyla büyük bir kolaylık sağlıyor. Hangi projeksiyon cihazında kullanmak istiyorsanız kumandanızı ona göre ayarlamanız mümkün. Çok çeşitli frekans aralıklarını birden içinde barındıran bu kumanda, herhangi bir cihazınızın kumandaya ihtiyacı olduğunda yardımınıza koşacak en mükemmel tasarım.

 


Çalışma Prensibi:

Bildiğiniz üzere bütün kumandalar aşağı yukarı aynı görevi görür. Tek farkları - diğer cihazlarla karışmamaları için - frekans aralıkları ve tuş fonksiyonlarıdır. Akıllı kumandanın öğrenebilme özelliği bu farkların hepsini ortadan kaldırıyor. Herhangi bir kumandayı bu akıllı kumandayla yan yana getirip akıllı kumandanın öğrenme modunu aktif ettiğiniz taktirde; akıllı kumanda diğer kumandadan çıkan frekansları yakalıyor ve her bir frekansı farklı bir tuşa uyarlamanıza imkan sağlıyor. Yani bir nevi diğer kumandayı kendisine kopyalıyor ve tıpatıp onun gibi işlev görüyor.

 

Başka bir kumandaya alternatif ihtiyacınız olduğunda ise ayarları tekrar yapmanıza olanak sağlıyor, yani farklı farklı cihazlara uyumlu kumandalara dönüşebiliyor.

 

Akıllı kumanda için bazı popüler projeksiyon markalarının kullandığı hazır kumanda ayarları için de kodlar bulunuyor. Bu sayede tek tek tuş ataması yapmanıza gerek kalmadan ilgili kodu girerek de kumandanızı kullanabiliyorsunuz.


Hazır kodu bulunan markalar: ACER, BENQ, CASIO, DELL, EPSON, HITACHI, HP, INFOCUS, LG, MITSUBISHI, NEC, OPTOMA, PANASONIC, PROJECTOR DESIGN, SANYO, SONY, TOSHIBA, VIEWSONIC, 3M